NuOffice مونیخ

Project Description

 

NuOffice مونیخ آلمان

 

پروژه اداری با چشم انداز   و

دریافت گواهینامه LEED

مجتمع اداری منحصر به فرد در شمال مو نیخ در سه مرحله با مساحت  11000 متر مربع ساخته شده است. اولین ساختمان پروژه NuOffice در سال 2013 تکمیل شد، و با 94 امتیاز در LEED 2009 برای برنامه های صدور گواهینامه  Core & Shell، رکورد جهانی را تعیین کرده است تا کنون هیچ پروژه ای به نقاط بیشتری در این برنامه در ناحیه های صدور گواهینامه (مثلا مفهوم اندازه گیری و شمارش، مدل سازی انرژی و اعتبار نوآوری)، NuOffice حتی از مقیاس امتیاز نیز رفت. در نتیجه، NuOffice دریافت گواهی LEED در پلاتین، بالاترین سطح صدور گواهینامه. با NuOffice، سازنده دنبال دیدگاه بلندپروازانه است که فراتر از پروژه در مونیخ خواهد بود. هدف از NuOffice این است که یک مفهوم انرژی رو به جلو را اصلاح کنید تا بتواند در چندین روز در بسیاری از موارد تکرار شود.

اعضای کنسرسیوم تحقیق از NuOffice به عنوان نمونه  یکی از سه ساختمان را انتخاب کردند . در محدوده برنامه های تأمین مالی اتحادیه اروپا، هدف آنها نشان دادن تکنولوژی نوآورانه و مقرون به صرفه برای ساختمان های نزدیک به انرژی صفر است و استفاده گسترده تر از آنها را افزایش می دهد. بنابراین، آنها قصد دارند آنچه را که به عنوان یک جامعه 2000 وات شناخته می شود، بدست آورند. ظاهرا، NuOffice در حال حاضر بیش از اهداف انرژی دولت آلمان برای سالهای 2050 تا 2100 است.

مدیریت انرژی با نتایج قابل روئیت

از جمله موارد دیگر استفاده از آبهای زیرزمینی برای گرم کردن و خنک کاری، عایق حرارتی غیر فعال منزل، پنجره های سه جداره عایق بندی شده، سیستم های فتوولتائیک و کنترل است که همچنین پیش بینی هوا را در نظر می گیرد. طرح روشنایی ، تهویه و خنک کننده کم مصرف انرژی را حفظ می کند. سامانه SAUTER EY-modulo 5  با پروتکل  BACnet/IP و سیستم اتوماسیون اتاق پایه ای برای کنترل کارآمد تمامی سیستم ها و تجهیزات NuOffice را فراهم می کند. از این رو ساختمان جدید موفق به اخذ گواهینامه کلاس A از eu.bac شد.

برای بهینه سازی کل سیستم در محدوده فعالیت های پژوهشی بصورت مداوم ، مفهوم انرژی کلی باید دقیقا تحت نظارت باشد. نرم افزار SAUTER Energy Management Solution (SAUTER EMS) در اینجا با ارائه داده های با دقت بالا بر اساس یک دقیقه به دقیقه نقش مرکزی ایفا می کند. در منطقه پذیرش NuOffice، یک مانیتور سبز ساختمان که توسط SAUTER طراحی شده است، اطلاعات انرژی فعلی برای همه کاربران ساختمان را نمایش می دهد. استفاده از SAUTER EMS بصورت نوآورا نه توسط بازرسان LEED  به رسمیت شناخته شده است.

  گواهی سیستم eu.bac یک روش آزمایش علمی بر اساس روش DIN / EN 15232 برای ارزیابی مقادیر انرژی سیستم های اتوماسیون ساختمان است. فرآیند ساختار یافته و استاندارد شده، ارزیابی واقعی از کارایی اتوماسیون ساختمان نصب شده را در تعامل با امکانات فنی ساختمان می دهد SAUTER یک متخصص eu.bac است.

 

Project Details